Sprzątanie Świata

• 2022-09-21 09:56:27

Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” . Mimo niesprzyjającej aury zdecydowali się wyruszyć w teren w czterech grupach.

Sprzątanie Świata

Pierwsza z nich, klasa 8c, z paniami Beatą Nastały i Marią Witkowską wyruszyła w kierunku centrum Gniewino, aby potem posprzątać okolice parku i hotelu „Mistral”. Trzy kolejne grupy wybrały się w drogę autobusem. Dwie z nich zostały w Rybnie. To były klasy 8b i 7b z opiekunami: paniami Joanną Lewicką, Aleksandrą Gacek, Barbarą Bach i księdzem Marcinem Massowa. Grupa wyposażona w grabie, miotły i inne akcesoria do sprzątania, zajęła się porządkowaniem terenu Cmentarza Ofiar Marszu Śmierci w Rybnie. Na zakończenie uczniowie uroczyście postawili znicze pamięci przy głównym ołtarzu. Ostatnia z grup, klasa 8a z paniami Agatą Szur i Alicją Maciejewską sprzątała okolice niecki jeziora Żarnowieckiego. Sprzątający swoją „małą ojczyznę” zostali wyposażeni przez Urząd Gminy Gniewino w niezbędne akcesoria do sprzątania. Dodatkowo dzięki uprzejmości U.G. każdy uczeń dostał dla wzmocnienia słodką i zdrową niespodziankę a dla najlepiej sprzątających uczniów przygotowane zostały dodatkowo upominki. Mimo że pogoda nie dopisała, to dobre humory nie opuściły uczestników ani na chwilę. Pełni sił i wrażeń, cali i zdrowi, choć przemoczeni, powrócili do domów.